Uživatel diskuse:Dan

<small>Z FFII.cz</small>

Dane,

ja bych do základni navigace za bod "Kontakt na FFII.cz" přidal jako posledni bod "www.ffii.org" (bez dalšího komentáře)

Aleš

Obsah

Překlad MediaWiki

Ahoj. Než začnou tuto wiki indexovat vyhledávače, tak bychom se měli zbavit slov jako jsou Wikipedie, Wikipedista, atd. Jako náhrada mě napadá CZFFII, CZFFIIWiki. Tuším, že některé věci (http://meta.wikimedia.org/wiki/Help:MediaWiki_namespace) se musí opravit přímo ve zdrojáku (např. názvy jmenných prostorů (http://meta.wikimedia.org/wiki/Help:Namespace) - Wikipedista, Wikipedie, ...) zbytek je v Speciální:Allmessages. V české Wikipedii se o systémová hlášení stará Mormegil (http://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedista:Mormegil). Možná by bylo vhodné naimportovat 'system messages' z české wikipedie a pak provést nahrazení s/Wikipedie/CZFFIIWiki/g a opravu zdrojáků. Čím dřív se to udělá, tím lépe. Některé odkazy, např. můj podpis [[Wikipedista:Michal Jurosz]], pak totiž přestanou fungovat. --Michal Jurosz 10:59, 25. 3. 2005 (CET)

Stáhněte si přepracovaný LanguageCs.php z mety (http://meta.wikimedia.org/wiki/LanguageCs.php), popř. ode mě (http://mormegil.wz.cz/etc/LanguageCs.php) a přepište jím ten v languages. Pokud používáte zprávy z databáze (jmenný prostor MediaWiki), přepište je pomocí (tuším) maintenance/rebuildMessages.php --rebuild. --Mormegil

odstranění slov jako wikipedie a pod.

v citacích odkazů jako v případě http://ffii.ohnesorg.cz/index.php/More_reading je ale Wikipedie označení zdroje, tam to věcně patří, jejich odstranění se mi zdá poněkud násilné.

Aleš

Oprava

No castecne bych nazev wikipedie nechal, nakonec zni to mnohem prijatelneji nez FFIIzista, dneska uz je wikipedista stejne oznaceni jako treba databazista, proste wikipedista je ten, kdo edituje takovehle stranky.

Katalog rad nahraju ale nevidim jak se da stajnout? Naimportoval jsem pri instalaci ten co je siren s mediawiki.

Wikipedie je jenom jedna, ta Wikipedie. „Takovéhle stránky“ se nazývají prostě wiki. --Mormegil 12:50, 1. 4. 2005 (CEST)

Dvě drobnosti

Zdravím,

  1. Na Wikipedii je při editaci zobrazena lišta s tlačítky (http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedie:P%C3%ADskovi%C5%A1t%C4%9B&action=edit) pro snadné používání formátování (tučné písmo, odkazy, podpis, ...) dá se to zapnout i zde?
  • podle vseho je to zapnute, nemuzu prijit na to, proc to neni videt.

Díky za opravu a pochvalu. Doufám, že mé změny někdo sleduje a kontroluje. --Michal Jurosz 22:47, 10. 4. 2005 (CEST)

Osobní nástroje