Diskuse:Záporná strana sw patentů

<small>Z FFII.cz</small>

Jump to: navigation, search

... možná by byl vhodnější neosobní název článku "Argumenty proti SWP" (nebo tak něco na ten způsob) ale pak by měla existovat i stránka "Argumenty pro SWP" (mohla by být i prázdná s úvodním odstavcem, sem rádi zařadíme argumenty zastánců SWP).

A pokud by ty argumenty pro byly vážně dobré, můžeme si přeci vždy demokraticky odhlasovat, že je v rámci redakčního pročišťování textu vymažem ;-) [pro případné zastance SWP, předchozí věta je pokus o vtip]

A.

Obsah

životní cyklus / konkurence

přidal jsem dva body jako námět k úvaze, pokud se to komukoliv nezdá, odstraňte to

Aleš

A proč ne strašení?

Vzhledem k tomu, že zastánci patentů používají FUD plnými hrstmi (bez SWP bude Evropa zaostalá, bububu ... ), je potřeba ho používat také. Racionálními argumenty se proti FUDu moc nezmůže.

  • Ne, protože metody jako strašení jsou z dlouhodobé perspektivy vždy kontraproduktivní. A.

interoperabilita

velmi se obavam, ze toto neni argument proti SWP, ktery muzeme pouzit. Pokud si dobre pamatuji, pak firma Sony mela patent na magnetofonove kazety, ktery uvolnila aby umoznila rozvoj teto technologie (Sony pouze vyuzili toho, ze meli naskok). Urcite by se daly najit i padnejsi protiargumenty.

A.

deficit demokracie

... ja si myslim to co jsem tam napsal ale je to citliva zalezitost, tak budu rad, kdyz to nekdo podrobi kriticke revizi (ktera muze v dusledku znamenat i odstraneni celeho bodu)

Ales

Osobní nástroje